Історія закладу та сьогодення

Місто Гребінка – це місто районного підпорядкування, центр Гребінківського району. Розташована а західній частині Полтавської області на лівому березі річки Оржиці. Знаходиться на перехресті двох важливих залізничних магістралей: Харків-Київ і Москва-Одеса, відстань до обласного центру 203 км.

Населення району (станом на 01.01.2020р.) складає 21908 чол.

Початок існування Гребінки припадає на 1885 рік, коли розпочалося будівництво залізничної лінії Харків-Київ. Біля села Городище споруджено нову станцію, яку названо а честь відомого українського письменника Євгена Павловича Гребінки, родом з ближнього хутора Убіжища, нині с.Мар’янівка.

В 1935 році Гребінка стала районним центром. Указом президії верховної Ради від 26 жовтня 1938 року вона була віднесена до селищ міського типу. За рішенням сесії обласної ради від 21 листопада 1959 року, Гребінка була віднесена до типу місць районного підпорядкування.

Медична допомога населенню надавалася знахарями та «бабками-повитухами». З 1918 року медичну допомогу надавав фельдшер в попівській хаті, який лікував «всі хвороби».

1930 року в цій хаті відкритий стаціонар на 4 ліжка.

В 1940 році збудована перша дільнична лікарня в якій лікували «всі хвороби».

В середині 1950-х років була утворена районна лікарня, де крім терапевта працюють вузькі спеціалісти: хірург, отоларинголог, окуліст, гінеколог, невропатолог і інші спеціалісти. Розмістилася вона у двох приміщеннях, де до цього були фінвідділ, банк, інші державні установи.

У 1957 році райздороввідділ закривають. Перед закриттям завідував ним Іван Демидович Мотуз.

1946 року повернувся він з Далекого Сходу, мав бойові нагороди – орден Червоної Зірки та медалі “За перемогу над Німеччиною” та “За перемогу над Японією”. Працював у Теплівці хірургом і завідував лікарнею. А вже потім теплівського лікаря перевели у районний відділ.

В 1951 році відкрито терапевтичне відділення на 20 ліжок.

1957 року, Мотуз І.Д. стає першим головним лікарем Гребінківської районної лікарні та її хірургом, який всю війну в військах займався цією нелегкою справою. Його ім’я носить вулиця в місті Гребінка, на якій він жив.

З 1968 року відділення розширене до 30 ліжок.

В 1978 році розширене до 45 ліжок і відкрито дві терапевтичні дільниці по місту.

В 1983 році відділення розширене до 60 ліжок. В 1996 році терапевтичні ліжка скорочені до 33 ліжок.

Хірургічна допомога надавалася в місті Пирятин. Хворі доставлялися в лікарню гужовим транспортом, інколи час доставки доходив до 2 суток. Смертність від хірургічних патологій була дуже високою.

Хірургічний блок розміщувався в адмінбудинку. З кінця 1952 по 1972 роки хірургічне відділення було переведено в окреме приміщення, операційна та передопераційна були дуже тісні, освітлення – вуличні ліхтарі, які кріпилися до стелі будівлі. Не вистачало обладнання.

В цей період працював хірург Мазурик Михайло Федотович, який згодом став професором та завідуючим кафедрою госпітальної хірургії в Полтавському медичному інституті.

В даний час хірургічне відділення розміщене в капітальній будівлі, обладнане сучасним обладнанням, виконуються складні оперативні втручання.

З 1979 року по 1999р. посаду головного лікаря обіймав Шимка Микола Федорович (08.10.1938р.н.). В Гребінківській ЦРЛ працював з 1970р. лікарем-акушер-гінекологом. З 1974р. по 1979р. займав посаду завідуючого акушер-гінекологічним відділенням, а з 1999р. по 2017р. – заступника головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності.

З 1999р. на посаду головного лікаря призначено Кривошея Віктора Івановича (06.10.1960р.н.). До призначеної посади працював лікарем-стоматологом та заступником головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності в Гребінківській ЦРЛ. З 2019 року, в зв’язку з реформами в медичній галузі, посада «Головний лікар» перейменовується на «Директор». За час своєї діяльності, Кривошея В.І. показав себе як грамотним і умілим керівником, постійно втілює в життя пілотні проекти та реформи в галузі охорони здоров’я. Неодноразово обирався у вибірні органи як району, так і області. Має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Організація та управління охороною здоров’я» Нагороджений медаллю «…….»

В зв’язку із закриттям пологового відділення у вузловій лікарні, та за ініціативою головного лікаря Кривошея В.І., в серпні 2006 року в Гребінківській ЦРЛ було відкрито нове сучасне пологове відділення на 10 ліжок. У відідленні, згідно сучасних вимог, створені умови для індивідуальних та сімейних пологів а також палати сумісного перебування матері та дитини. Відділення було забезпечене необхідним обладнанням для надання кваліфікованої допомоги вагітним жінкам та новонародженим.

На виконання рішення Гребінківської районної ради (друга сесія шостого скликання) від 29.12.2010р., з метою реалізації Загальнодержавної програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини, була проведена реорганізація мережі лікувально-профілактичних закладів Гребінківського району і з 01.01.2011р. створено на базі поліклінічного відділення Гребінківської ЦРЛ – «Центр первинної медико-санітарної допомоги» (ПМСД), як структурний підрозділ Гребінківської ЦРЛ, до якого ввійшли чотири дільниці загальної практики сімейної медицини (ЗПСМ) по місту та фельдшерсько-акушерськими пунктами (ФАП) прикріпленими до них (с.Тополеве, с.Корніївка, с.Відрадне, с.Світанок), а також шість дільниць ЗПСМ по селу: Короваївська (з ФАП с.Кулаженці, с.Олексіївка, с.Наталівка, с.Мар’янівка), Овсюківська (з ФАП с.Покровщина, с.Рудка. с.Березівка), Майорщинська (з ФАП с.Сліпорід-Іванівка, с.Тарасівка), Сербинівська (з ФАП с.Писарщина, с.Григорівка, с.Грушківка, с.Стукалівка), Ульянівська (з обслуговуванням сіл Олександрівка, Жовтневе) та Слободо-Петрівська (з обслуговуванням сіл Паризька Комуна, Оржиця, Гулаківка, Загребелля.).

З 01.03.2013р. на виконання рішення сесії Гребінківської районної ради від 29.11.2012р. в зв’язку з реорганізацією лікувальної установи, шляхом виділу частини майна – Центр «ПМСД» стає окремою юридичною особою розпорядником якої є Гребінківська районна рада і розташовується в будівлі колишньої вузлової лікарні. На даний час спеціалісти та фахівці Гребінківського центру «ПМСД» надають медичну допомогу на первинному рівні як дорослому, так і дитячому населенню міста та району.

З 01.01.2013р. в зв’язку з проведенням реформ екстреної медицини, такий структурний підрозділ, як «Швидка невідкладна допомога» – відокремлюється та переходить, разом з медичними працівниками до Полтавського обласного центр екстренної медицини та медицини катастроф, а частина автопарку та водіїв – до Об’єднаного автогосподарства ДОЗ Полтавської ОДА.

З метою реалізації положень Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я в Україні та на виконання рішення двадцять четвертої сесії Гребінківської районної ради Полтавської області сьомого скликання від 07.12.2018р. – з 12.02.2019р. Гребінківська центральна районна лікарня реорганізована шляхом перетворення в Комунальне некомерційне підприємство «Гребінківська центральна районна лікарня Гребінківської районної ради Полтавської області». Укладено договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) для подальшого фінансування медичного закладу за принципом «гроші ходять за пацієнтом».

Постійно проводиться комп’ютеризація лікарняного закладу для запровадження системи електронного здоров’я (e-health). Комп’ютери необхідні для роботи в медичній інформаційній системі (МІС). Оплата НСЗУ як замовника послуг відбувається за пролікований випадок, оцінка якого здійснюється на підставі аналізу ф.066\о.

На даний час, на вторинному рівні, медичну допомогу в Гребінці та районі надає КНП «Гребінківська ЦРЛ» на 95 ліжках стаціонарних відділень (терапевтичне з неврологічними ліжками, хірургічне з гінекологічними ліжками, педіатричне, пологове) та поліклінічним відділенням, де працює 30 лікарів і 80 середніх медичних працівників.

Згідно з ліцензією МОЗ України, в лікувальній установі провадиться господарська діяльність з медичної практики за спеціальностями: Організація і управління охороною здоров’я, Акушерство і гінекологія, Терапія, Неврологія, Хірургія, Анестезіологія, Неонатологія, Наркологія, Психіатрія, Онкологія, Отоларингологія, Офтальмологія, Стоматологія, Ортопедична стоматологія, Педіатрія, Фтизіатрія, Дерматовенерологія, Ультразвукова діагностика, Ендоскопія, Пульмонологія, Функціональна діагностика, Кардіологія, Урологія, Лікарська спеціальність «Рентгенологія», Клінічна лабораторна діагностика, Клінічна біохімія, Акушерська справа, Медична статистика, Сестринська справа, Сестринська справа (операційна), Лабораторна справа (клініка), Спеціальність молодших спеціалістів з медичною освітою «Ортопедична стоматологія», Спеціальність молодших спеціалістів з медичною освітою «Рентгенологія».

На сьогоднішній день дуже гостро стоїть питання про припинення роботи пологового відділення, так як воно є малопотужним і фінансується з місцевого та районного бюджету, на утримання якого не вистачає коштів. Також відчувається постійний кадровий дефіцит в спеціалістах даного профілю.

Робота колективу КНП «Гребінківської ЦРЛ» постійно направлена на виконання національних програм, які були розроблені та затверджені Президентом та Урядом України.

Медичні працівники постійно займаються інформаційно-роз’яснювальною роботою, здійснюється робота з профілактики поширення хвороб, при цьому використовуються аргументовані доступні слова для переконання кожного члена родини вести здоровий спосіб життя, а вразі погіршення стану здоров’я – звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.